STREAMING LIVE NOW: Wayne-Finger Lakes High School Basketball Marathon underway on FL1 Radio

We’ve prepared something special here at FingerLakes1.com for our area high school basketball fans during this shutdown period that has the sports world, at all levels, on hold. We’ve gone into the archives of our high school broadcasts that have streamed live on FL1 Radio over the past 7 seasons and prepared a week-long marathon of game replays. We already ran the marathon for 1 week straight and now we are re-setting it and running it again beginning at noon on Tuesday (5/5) and continuing 24-hours-day through next Tuesday (5/12) for a total of another 166 straight hours of basketball exclusively on FL1 Radio. Over 90 game replays with commentary in between each broadcast from your marathon host, Jim Sinicropi. Enjoy the games! The full schedule of game re-broadcasts appears below.

Listen live in the player below, at our FL1 Radio page here, or on the free FingerLakes1.com Android or iPhone app. We hope you enjoy the games!

START TIMEBROADCAST INFORMATIONBROADCAST TEAM
TUESDAY @ 12:00 PMWelcome to the FingerLakes1.com Radio High School Basketball MarathonJim Sinicropi, Host
TUESDAY @ 12:05 PMBloomfield vs. Red Jacket / South Seneca vs. Oakfield-Alabama | Section V Class C2 Semifinals 2/28/18Dave Barnick & Jerry Anderson
TUESDAY @ 03:42 PMClyde-Savannah Golden Eagles vs. Lyons Lions | Section V Class C2 Boys Semifinal 2/24/14Jim Sinicropi & Kevin Korzeniewski
TUESDAY @ 05:35 PMMidlakes Screaming Eagles vs. Irvington Bulldogs | 2019 NYSPHSAA Class B Girls Championship Game 3/16/19Jim Sinicropi & Heather Mott
TUESDAY @ 07:26 PMLyons vs. Perry / Marcus Whitman vs. Red Jacket | Section V C2 & C1 Boys Championships 3/6/20Jim Sinicropi & Kevin Sharp
TUESDAY @ 11:18 PMNewark Reds vs. Wellsville Tigers | 2016 NYS Class B Boys Far West Reional 3/2/16Jim Sinicropi & Zac Young
WEDNESDAY @ 01:10 AMPenn Yan Mustangs vs. Midlakes Screaming Eagles | 2018 Finger Lakes East Boys Regular Season Game 1/4/18Brendan Harrington & Tane Robinson
WEDNESDAY @ 02:45 AMMynderse Blue Devils vs. Early College Cobras | 2020 Section V Class B2 Opening Round 2/26/20Jim Sinicropi & Kevin Korzeniewsi
WEDNESDAY @ 04:45 AMWayne Eagles vs. Newark Reds | 2020 Finger Lakes East Boys Regular Season Game 12/20/19Paul Russo & Nick Felice
WEDNESDAY @ 06:23 AMGeneva Panthers vs. Waterloo Indians | 2019 Section V Class B1 Boys Quarterfinal 2/23/19Jim Sinicropi & Kevin Sharp
WEDNESDAY @ 08:05 AMGananda Blue Panthers vs. South Seneca Falcons | 2017 Section V Class C State Play-In 3/7/17Dave Barnick & Jim Sinicropi
WEDNESDAY @ 09:56 AMClyde-Savannah vs. Mt. Morris / Honeoye vs. Naples | 2018 Section V Class D Boys Semifinals 2/28/18Brendan Harrington & Tane Robinson
WEDNESDAY @ 12:35 PMMynderse Blue Devils vs. Wayland-Cohocton Eagles | 2017 Section V Class B Girls Championship 3/4/17Dave Barnick & Kevin Korzeniewski
WEDNESDAY @ 02:25 PMMidlakes Screaming Eagles vs. Batavia Blue Devils | Section V Class B1 Girls Championship 3/1/19Dave Barnick & Jerry Anderson
WEDNESDAY @ 04:10 PMLyons Lions vs. Perry Yellowjackets | Section V Class C2 Boys Championship 3/2/18J. Sinicropi, M. Verkey, R. Ticconi
WEDNESDAY @ 06:40 PMSouth Seneca Falcons vs. Perry Yellowjackets | 2016 Section V Class C2 Girls Championship 2/27/16Dave Barnick & Dennis Leahy
WEDNESDAY @ 08:50 PMWayne Eagles vs. NE Douglass Panthers | Section V Class A2 Boys Championship 3/3/18Brendan Harrington & Tane Robinson
WEDNESDAY @ 10:30 PMMynderse vs. Early College / Newark vs. Livonia | Section V Class B Boys Semifinals 3/1/17Jim Sinicropi & Matt Verkey
THURSDAY @ 02:00 AMHoneoye Bulldogs vs. Bloomfield Bombers | 2020 Finger Lakes West Boys Regular Season Game 1/18/20Paul Russo & Nick Felice
THURSDAY @ 03:38 AMNewark Reds vs. Batavia Blue Devils | 2019 Section V Class B1 Quarterfinals 2/23/19Jim Sinicropi & Rhett Ticconi
THURSDAY @ 05:05 AMRomulus Warriors vs. Clyde-Savannah Golden Eagles | 2019 W-FL Boys Regular Season Crossover 12/7/19Nate Sharman & Jason Hunt
THURSDAY @ 06:40 AMWaterloo Indians vs. Mynderse Blue Devils | 2019 Section V Class B1 Quarterfinals 2/23/19Dave Barnick & Zac Young
THURSDAY @ 08:10 AMEast Rochester Bombers vs. Early College Cobras | 2016 Section V Class C1 Boys Championship 2/26/16Jim Sinicropi & Zac Young
THURSDAY @ 10:00 AMRed Creek vs. Keshequa / Clyde-Savannah vs. Lyons | Section V Class C2 Girls Semifinals 3/4/20Jim Sinicropi & Rhett Ticconi
THURSDAY @ 01:40 PMMarcus Whitman Wildcats vs. Cal-Mum Raiders | Section V Class C Boys State Play-In Opening Round 3/9/20Jim Sinicropi & Mike Alessio
THURSDAY @ 04:27 PMMidlakes Screaming Eagles vs. East Aurora Blue Devils | 2019 NYSPHSAA Girls Far West Regional 3/9/19Jim Sinicropi & Heather Mott
THURSDAY @ 06:35 PMClyde-Savannah Golden Eagles vs. Honeoye Bulldogs | Section V Class D1 Boys Championship 3/3/18Brendan Harrington & Tane Robinson
THURSDAY @ 08:30 PMMynderse Blue Devils vs. Newark Reds | 2017 Section V Class B Boys Championship 3/6/17Jim Sinicropi & Matt Verkey
THURSDAY @ 10:50 PMLyons Lions vs. RCMCS | Section V Class C3 Boys Championship 3/7/15Jim Sinicropi & Rhett Ticconi
FRIDAY @ 01:00 AMPal-Mac Red Raiders vs. Waterloo Indians | Section V Class B1 Girls Semifinals 3/2/20Paul Russo & Mike Alessio
FRIDAY @ 02:55 AMLyons vs. Geneseo / East Rochester vs. Cal-Mum | Section V Class C2 Boys Semifinals 2/27/17Jim Sinicropi & Kevin Korzeniewski
FRIDAY @ 07:00 AMGeneva vs. Hornell / Newark vs. Waterloo | Section V Class B1 Boys Semifinals 3/3/20Jim Sinicropi & Zac Young
FRIDAY @ 10:27 AMLyons Lions vs. Waterville Indians | 2015 NYSPHSAA Section V Class C Boys Semifinal 3/20/15J. Sinicropi, M. Verkey, R. Ticconi
FRIDAY @ 12:50 PMSo. Seneca vs. Frewsburg / Mynderse vs. Fredonia | 2017 NYSPHSAA Class C & B Girls Far West Regional 3/18/17Dave Barnick & Jim Sinicropi
FRIDAY @ 04:13 PMMidlakes Screaming Eagles vs. Dansville | Section V Class B Girls State Qualifier 3/5/19Dave Barnick & Jerry Anderson
FRIDAY @ 05:20 PMSouth Seneca Falcons vs. Oakfield-Alabama Hornets | Section V Class C3 Girls Championship 3/2/19Dave Barnick & Jerry Anderson
FRIDAY @ 07:30 PMNorth Rose-Wolcott Cougars vs. Marcus Whitman Wildcats | Section V Class B2 Boys Semifinal 3/4/15Jim Sinicropi & Mike Alessio
FRIDAY @ 08:57 PMClyde-Savannah Golden Eagles vs. East Rochester Bombers | 2016 Section V Class C1 Boys Semifinals 2/22/16J. Sinicropi, K. Korzeniewski, Z. Young
FRIDAY @ 11:20 PMMynderse Blue Devils vs. Buffalo Health & Science | 2017 NYPHSAA Far West Regional 4/24/20Kevin Korzeniewski & Matt Verkey
SATURDAY @ 01:10 AMGananda Blue Panthers vs. Northstar-Christian Knights | 2017 Section V Class C1 Boys Championship 3/3/17Jim Sinicropi & Zac Young
SATURDAY @ 03:05 AMNewark Reds vs. Hornell Red Raiders | 2016 Section V Class B1 Girls/Boys Semifinals 2/24/16Jim Sinicropi & Kevin Korzeniewski
SATURDAY @ 06:35 AMSouth Seneca Falcons vs. Holland Dutchmen | 2016 NYSPHSAA Class C Girls Far West Regional 3/5/16Dave Barnick
SATURDAY @ 08:25 AMGeneva Panthers vs. Waterloo Indians | Section V Class B1 Boys Championship 3/7/20Jim Sinicropi & Kevin Korzeniewski
SATURDAY @ 10:50 AMNaples vs. RCMCS/Lyons vs. Wheatland-Chili | Section V Class C2 Boys Semifinals 3/2/15Jim Sinicropi & Kevin Korzeniewski
SATURDAY @ 01:45 PMMidlakes Screaming Eagles vs. Susquehanna Valley Sabers | 2018 NYSPHSAA Girls Final Four 3/16/18Jim Sinicropi
SATURDAY @ 04:25 PMRed Jacket vs. Byron Bergen / Gananda vs. Marcus Whitman | Section V Class C1 Semifinals 3/2/20Jim Sinicropi & Kevin Sharp
SATURDAY @ 07:50 PMGeneva Panthers vs. Batavia Blue Devils | 2014 Section V Class A2 Boys Championship 3/2/14Brendan Harrington & Matt Verkey
SATURDAY @ 09:20 PMSouth Seneca Falcons vs. Red Jacket Indians | Section V Class C2 Girls Championship 3/3/18Jim Sinicropi & Jerry Anderson
SATURDAY @ 11:10 PMLyons vs Red Jacket / M. Whitman vs C.G. Finney | Section V Class C2 & C1 Boys Championships 3/1/19Jim Sinicropi & Rhett Ticconi
SUNDAY @ 03:10 AMRed Creek Rams vs. Sodus Spartans | Section V Class C1 Boys Opening Round 2/21/17Jim Sinicropi & Matt Verkey
SUNDAY @ 5:00 AMSo. Seneca vs. Alleghany-Limestone vs. Midlakes vs. Fredonia | 2018 Class C & B Girls Far West Regional 3/10/18Dave Barnick & Jerry Anderson
SUNDAY @ 8:55 AMClyde-Savannah Golden Eagles vs. Caledonia-Mumford Raiders | Section V Class C2 Boys Championship 3/1/14Dave Barnick & Zac Young
SUNDAY @ 10:40 AMWayne Eagles vs. East High Eagles | 2019 Section V Class A2 Boys Semifinal 2/27/19Jim Sinicropi & Tane Robinson
SUNDAY @ 12:10 PMSouth Seneca Falcons vs. Port Jefferson | 2017 NYSPHSAA Class C Girls Final Four 3/18/17Jim Sinicropi
SUNDAY @ 3:00 PMMarcus Whitman vs. Avon / Gananda vs. C.G. Finney | Section V Class C1 Boys Semifinals 2/26/19Jim Sinicropi & Zac Young
SUNDAY @ 6:25 PMSouth Seneca Falcons vs. ND-Batavia Fighting Irish | Section V Class C2 Girls State Play-In Game 3/6/18Dave Barnick & Jim Sinicropi
SUNDAY @ 8:22 PMMidlakes Screaming Eagles vs. Canton Golden Bears | 2019 NYSPHSAA Class B Final Four 3/15/19Jim Sinicropi & Heather Mott
SUNDAY @ 10:36 PMPal-Mac Red Raiders vs. Dansville Mustangs | 2020 Section V Class B1 Girls Championship 3/7/20Jim Sinicropi & Tane Robinson
MONDAY @ 12:25 AMMynderse Blue Devils vs. Wellsville Tigers | 2016 Section V Class B2 Boys Semifinal 2/23/16Jim Sinicropi & Matt Verkey
MONDAY @ 01:50 AMMarcus Whitman Wildcats vs. Northstar-Christian Knights | Section V Class C1 Boys Semifinal 2/26/18Jim Sinicropi & Kevin Sharp
MONDAY @ 03:32 AMMynderse Blue Devils vs. Wayne Eagles | Finger Lakes East Boys Regular Season 2/6/18Brendan Harrington & Jim Sinicropi
MONDAY @ 05:15 AMNewark Reds vs. Greece-Odyssey Leopards | 2019 Section V Class B1 Boys Championship 3/2/19Jim Sinicropi & Tane Robinson
MONDAY @ 07:00 AMMynderse Blue Devils vs. Penn Yan Mustangs | 2020 Section V Class B2 Girls Semifinal 3/4/20Paul Russo & Mike Alessio
MONDAY @ 08:50 AMSouth Seneca Falcons vs. No. Adirondack | 2016 NYSPHSAA Class C Girls Semifinals 3/12/16Dave Barnick & Jim Sinicropi
MONDAY @ 11:20 AMLyons vs. Northstar-Christian / Wayne vs. Irondequoit | 2018 Section V Class C & A State Play-Ins 3/7/18Jim Sinicropi & Kevin Sharp
MONDAY @ 02:50 PMNorth Rose-Wolcott Cougars vs. Wellsville Tigers | 2016 Section V Class B1 Championship 2/26/16Jim Sinicropi & Zac Young
MONDAY @ 04:43 PMHF-Lima Cougars vs. Wayne Eagles | Section V Class A2 Boys Quarterfinals 2/29/20Paul Russo & Jason Hunt
MONDAY @ 06:40 PMMidlakes Screaming Eagles vs. Bath-Haverling Rams | Section V Class B Girls Championship 3/3/18Jim Sinicropi & Jerry Anderson
MONDAY @ 8:10 PMPal-Mac Red Raiders vs. Newark Reds | 2016 Section V Class B1 Boys Championship 2/28/16Brendan Harrington & Tane Robinson
MONDAY @ 10:36 PMSouth Seneca Falcons vs. Caledonia-Mumford Red Raiders | 2017 Section V Class C2 Girls Championship 3/4/17Dave Barnick & Jason Hunt
TUESDAY @ 12:30 AMMidlakes Eagles vs. Newark Reds | Section V Class B Boys Quarterfinal 2/24/17Jim Sinicropi & Brian Miller
TUESDAY @ 02:31 AMLyons Lions vs. Keshequa Indians | 2020 Section V Class C2 Girls Championship 3/7/20Paul Russo & Nick Felice
TUESDAY @ 04:20 AMWayne vs. Midlakes Postgame after Bryce Burri scores 1,000th point | 1/19/18Jim Sinicropi & Kevin Sharp
TUESDAY @ 04:45 AMMynderse Blue Devils vs. Livonia Bulldogs | Section V Class B Girls Quarterfinal 2/25/17Dave Barnick & Matt Verkey
TUESDAY @ 07:00 AMLyons Lions vs. Cal-Mum Raiders | 2020 Section V Class C State Play-In Game 3/11/20Jim Sinicropi & Kevin Korzeniewski
TUESDAY @ 09:10 AMGeneva Panthers vs. Avon Braves | Section V Class B Boys State Play-In 3/11/2020Paul Russo & Mike Alessio

Listen live in the player above or open the free FingerLakes1.com Android or iPhone app, swipe left and tap on FL1 Radio. If you are listening on your smartphone you can plug in your earbuds, connect to a wireless bluetooth speaker, or use an aux cable to connect to your car’s audio system. You can also listen, join the live chat, and access our archived games on our Mixlr channel or the Mixlr app.